• Havlíčkova 8 Beroun - centrum
  • Dámské kadeřnictví +420 606 573 299
  • Pánské a dětské kadeřnictví +420 606 179 045

Online seznamování a krátce o procesu seznamování

V dnešní době funguje téměř všechno online, ani hledání lásky se online světu nevyhýbá. I přes všechna pozitiva má online seznamka i několik nevýhod, které mají vliv na vztahy i naše duševní zdraví.

Až polovina uživatelů s již existujícími poruchami nálad uvádí, že používání těchto aplikací a webových stránek zhoršuje jejich depresivní příznaky, zatímco pětina tvrdí, že je online seznamování pro jejich náladu prospěšné. Ve skutečnosti je u uživatelů 3x větší pravděpodobnost silného stresu než u těch, kteří podobné aplikace nevyužívají. Jednotlivci, kteří aplikaci otevírají několikrát denně, hledající pozitivní reakce na své profily, jsou zranitelnější a citlivější na odmítnutí nebo jsou okamžitě ovlivněni získanou pozorností. Dochází tedy k duševnímu nepohodlí.

Když už si tedy s někým začneme online intenzivněji psát, může vznikat  iluze zamilovanosti na dálku, v podstatě se zamilujeme do své představy dokonalého partnera na základě  našich snů, přání a výplodu mysli.

To je pak tak, když snění předbíhá realitu„Přes velikonoce nemohla, sešli jsme se asi týden po nich, což jsme si domlouvali řadou dalších správ.  A on se se v tom týdnu stačil zamilovat až po uši do virtuální představy této ženy ještě před tím, než  se sešli.“ Většinou je tato předčasná zamilovanost odvíjí od partnerské frustrace. Pokud u sebe tento jev pozorujeme, je třeba ho brzdit, neboť jednak často vyplaší druhou stranu, a hlavně navodí iluzi partnerského vztahu i tam, kde žádný není. Tito lidé si pak stěžují, že nemohou jít na nezávaznou schůzku u kafe s jinými lidmi, kteří se jim ozvali na inzerát. Můžou to pociťovat jako nevěru vůči tomu, o kterém právě sní, do kterého se virtuálně zamilovali. Tyto iluze partnerského vztahu je třeba opravdu nutné držet na uzdě silou vůle.

V rámci terapie NLP můžeme tyto signály včas rozpoznat, naučit se s nimi vnitřně pracovat. Snění a představy o budoucím partnerovi  nezmizí, nemůžou zmizet, jen se s těmito falešnými impulzy naučíte správně zacházet, tak aby nedocházelo k milným představám a zbytečnému zklamání.

Další případ. Mám klientku, která se nemohla seznámit. Tak jsme rozebírali její možnosti. Dostala za úkol jednoho mládence kontaktovat. Následně to byla  oboustranně příjemná procházka. Jenže ona si potřeboval odpočinout, dát si „malou“ pauzu. Tak se dotyčnému měsíc neozvala. Za měsíc ho opět pozvala na příjemnou procházku. On ale už nepřišel. Seznamování je živelný proces, kde my se musíme přizpůsobovat jeho tempu a ne ono našim „potřebám odpočinku“, že je třeba kontaktovat vyvoleného alespoň jednou za tři dny, zvláště, když  začíná být jiskrno. Tempo a dynamika při seznamování je důležitá, jakožto je důležité vnímat svojí bezpečnou zónu jakožto vnímat bezpečnou zónu partnera.

Klientka si v rámci systemické terapie a terapie NLP našla původ své váhavosti v již vzdálené minulosti, kdy uznala, že tenkrát její váhavost měla  opodstatnění, ale v současné době, dospělosti tento starý zaběhlí podvědomí vzorec již nebylo potřeba udržovat .  

U tempa seznamování je třeba sledovat zvláštní potřeby – kdo pasivně stojí a kdo určuje tempo přibližování.

Nelze ani úplně předpokládat  obvyklý vzorec: Žena je pasivnější a muži určují tempo přibližování. Žena si pak vybírá, koho k sobě pustí. Bohužel mnohem složitější to mají ty ženy, které chtějí po muži, aby naopak on stál a nehýbal se s tím, že ony si budou určovat své pomalé či rychlejší tempo přibližování. Jinými slovy, chtějí mít seznamování pod kontrolou. Jejich seznamovací chování tedy řídí především pomalu opadávající strach a odpudivé síly.  Ze zkušeností vím, že bez individuální či párové terapie se k příčině a následnému pochopení podvědomých reakcí sám klient či klienti nedostanou.

Vzhledem k tomu, že jste dočetli až sem, tak si dopřejte malé zamyšlení,  jak to máte vy? Máte pocit, že ti druzí se přibližují moc blízko k Vám? Že se od Vás ti druzí moc vzdalují? Jste zamilovaný do svých vysněných představ budoucího partnera? Jak se ty představy setkávají v realitě? Máte raději růžové brýle zamilovanosti, nebo raději černé brýle, kterými prostě nelze nového partnera najít?

Je toho mnohem víc, ale vždy jde individuální proces vnímaní klienta, jeho reality, zažitých představ a přesvědčení.

Pokud seznamování, nejen online je Vaše téma, objednejte se na konzultaci

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

CATEGORIES

ARCHIVES

© Kadeřnictví Schwarzkopf Beroun, Havlíčkova 8, Beroun - centrum | zásady ochrany osobních údajů | zásady cookies | webdesign